Dünya Haberleri

  Polonya'nın gündemine oturan olayda mutlu son: Aşık eşekler birbirine kavuştu

  hurriyet.com.tr
  26.09.2014 - 12:00 | Son Güncelleme:

  Birbirlerine tutkuyla bağlı olan ancak mutlulukları yetkililerce engellenen iki eşek, bir haftalık ayrılığın ardından yeniden bir araya geldi.

  Polonya'nın Poznan kentindeki bir hayvanat bahçesinde yaşayan Napoleon ile Antosia, çevredeki evlerde yaşayan ve çocuklarının eşeklerin çiftleşmesine tanık olmalarından rahatsız olan annelerin şikayeti ve yerel yetkili Lydia Dudziak'ın devreye girmesi üzerine geçen hafta farklı bölümlere konulmuştu.

  Ancak 10 yıldır birlikte olan ve biri iki aylık, altı eşek dünyaya getiren Napoleon ile Antosia'yı, Dudizak'ın baskıları sonucu ayıran hayvanat bahçesi yetkilileri, ülke çapında gelen tepkiler üzerine geri adım attı.

  Polonyanın gündemine oturan olayda mutlu son: Aşık eşekler birbirine kavuştu

  Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamada, "Asla hayvanların, doğal davranışlarından ötürü kendilerini rahatsız hissetmelerine neden olmak niyetinde değildik" denildi.

  Çiftin ayrılması, Polonya'da ana haber bültenlerine konu olurken, Napoleon ile Antosia'nın tekrar bir araya getirilmesi için yaklaşık 7 bin imza toplanmıştı.

  Polonyanın gündemine oturan olayda mutlu son: Aşık eşekler birbirine kavuştu
  Napoleon ve Antosia'ya destek için kurulan Facebook sayfası, 10 binden fazla 'beğeni' aldı.

  Konuyla ilgili görüşleri alınan uzmanlar çiftin ayrılmasının, eşeklerin psikolojilerini bozabileceği konusunda uyarılarda bulunurken; iktidar partisi Sivil Platform milletvekili Stefan Niesiolowski, "Hayvanları cinsiyetlerinden dolayı farklı kafeslere koymak mı? Tamamen ahmaklık" diyerek tepkisini göstermişti.

  Dudziak'a kendi partisinden dahi eleştiri gelmişti. Hukuk ve Adalet Partisi Sözcüsü Adam Hoffman, önceki akşam yaptığı açıklamada, "Bu saçmalık, artık hakkında daha fazla bir şeyler okuyup, öğrenmek istemediğim bir boyuta geldi" demişti.


  Etiketler: ayrılık , kavuştu
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı