GeriDünya Pizza hazırlarken mikrodalga patladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pizza hazırlarken mikrodalga patladı

Pizza hazırlarken mikrodalga patladı
refid:4892016 ilişkili resim dosyası

Iraklılar cep telefonu mesajlarıyla kara mizaha sığınırken El Şarkiya televizyon kanalının "Saya Wa Surmaya" ya da "Şan ve Servet" isimli yetenek yarışması, yaşları 17 ile 30 arasında değişen sekiz yarışmacıya kendilerini ispatlama fırsatı tanıyor.

Irak’ta düzmece haberin yükselen yıldızı olarak kabul görmeye başlayan Ali Fadhel, haber spikeri formunda ekrana gelerek, "Lezzetli pizzalarından yaparken mikrodalga fırın Soha’nın yüzüne patladı" diye aktarıyor. Çünkü Şan ve Servet isimli yarışmanın formatına göre Irak sokaklarında esen savaş rüzgarlarından bahsetmek yasak, ancak sıra dışı haberleri aktarmak serbest.

Yarışmacılar, metin yazarlığından oyunculuğa kadar yeteneklerini ispatlamaya çalışırken, halk oyuyla belirlenecek birinci 3 bin dolarlık ödülün sahibi olacak ve El Şarkiya’da ’yönetmen’ olarak işe alınacak.

Yarışmacılar, muhafazakar çevreleri kızdırmamak için akşamları evlerine giderken, kadın yarışmacılardan biri stüdyoya gelirken dikkat çekmemek için makyaj yapmadığını söylüyor. Yarışma sonrasında kadın ve erkeklerin birbirine sarılıp tebrik etmesi de yasaklar arasında.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle