GeriDünya Pilot kaçtı o kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pilot kaçtı o kaldı

Pilot kaçtı o kaldı
refid:17134343 ilişkili resim dosyası

İç savaşın şiddetlendiği Libya’da Muammer Kaddafi’in özel pilotu Norveçli Odd Birger Johansen ailesiyle birlikte ülkeden kaçtı.

ABD’li diplomatların ‘çok seksi’ dediği Kaddafi’nin Ukraynalı hemşiresi Galina Kolotnitska ise, 24 saat yalnız bırakmadığı patronuna şimdilik sadık kaldı.
Kaddafi’nin özel uçağını kullanan Norveçli pilot Johansen, yaklaşık 1,5  yıldır bu görevde çalışıyordu. Norveç televizyonlarına konuşan pilot, kızı ve eşiyle birlikte Avusturya’nın başkenti Viyana’ya ulaştığını ve burada bir süre dinlendikten sonra Norveç’e döneceklerini söyledi. Kaddafi’nin çok uzun yıllardır hemşireliğini yapan Ukraynalı Galina Kolotnitska ise, şimdilik görevinin başında. WikiLeaks belgelerinde ABD’nin Trablus Büyükelçisi’nin ‘göz kamaştırıcı sarışın’ diye bahsettiği 38 yaşındaki hemşire, Kaddafi’nin çevresinden bir an olsun ayrılmıyor. Ukrayna medyasının haberlerine göre, Galina Libya’daki isyan iç savaş halini alınca Kiev’deki kızı Tatyana’yı aradı ve “Ben iyiyim görevimin başındayım, ancak işler düzelsin döneceğim beni merak etme” diye konuştu. WikiLeaks haberlerinin yayılmasının ardından medyanın dikkatini üzerinden toplayan Ukraynalı hemşire ile Kaddafi arasında ‘aşk’ yaşandığı da öne sürülmüştü. Ancak babasının yanından ayrılmayan Ayşe Kaddafi, söylentileri yalanlayarak, “Galina sadece işini yapıyor o da babamın sağlığıyla ilgilenmek” dedi.
Bu arada, Libya’da çalışan çok sayıda Ukraynalı doktorun, ‘tahliye’ edilmeyi reddettiği bildiriliyor. Libya’nın bir çok hastanesinde, Ukrayna’ya göre çok yüksek ücretle çalışan doktorlar, savaş zamanında kendilerine daha çok ihtiyaç duyulacağını belirterek dönmeyi kabul etmiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle