GeriDünya Petrol fiyatı düşerken benzin neden ucuzlamaz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Petrol fiyatı düşerken benzin neden ucuzlamaz

Petrol fiyatı düşerken benzin neden ucuzlamaz
refid:6655535 ilişkili resim dosyası

Petrol fiyatı 100 doların üzerine çıkarken, benzin zamları birbirni izlerken, şimdi petrol fiyatının 70 dolara kadar düşmesinden sonra benzinin ucuzlamaması kafaları karıştırıyor. İşte bu yüzden Rusya Devlet Başkanı bile bu soruyu sordu.

Rusya'da yayınlanan Komsomolskaya Pravda gazetesinin haberine göre, herkesin merak ettiğini Devlet Başkanı Dimitri Medvedev sordu...

Medvedev "Birkaç ay önce petrolün varil fiyatı 140 dolardı. Bugün ise iki kat daha ucuz. Ama bunun, ülkemizde akaryakıt fiyatlarına hiçbir yansıması olmuyor. Petrol fiyatları artarken, akaryakıta zam üstüne zam geliyordu. Ucuzlarken neden akaryakıt fiyatları düşmüyor?" diye sordu.

Bunun üzerine Federal Antitekel Servisi (FAS) Başkanı İgor Artemyev, Medvedev'in talimatıyla, 7 büyük petrol firmasını derhal benzin ve akaryakıt ücretlerini aşağıya çekmeleri, aksi takdirde büyük cezalara çarpılacakları yönünde uyardı.

Petrol fiyatı düşerken benzin neden ucuzlamaz


Medvedev "Hükümeti, tekelciliğin tamamen üstesinden gelmesi, sorunun ne olduğunu anlayarak en kararlı önlemleri alması için görevlendiriyorum. Acil önlemler alınmazsa, bu sorun hiçbir zaman bitmeyecek" dedi ve ekonomiyi canlı tutmak için akaryakıt fiyatlarının düşürülmesinde fayda olduğunu vurguladı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle