GeriDünya Peşmergeler kendilerinden emin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  52
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Peşmergeler kendilerinden emin

Celal Talabani’nin lider olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Ankara Temsilcisi Behroz Gelali, Türkiye’deki seçimler öncesi operasyon düzenlenmesinin zor olduğunu öne sürerken, yarın yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısından sınır ötesine gönderilmesini öngören bir tezkere çıkması ihtimalinin zayıf olduğunu savundu.

Behroz Gelali, KYB’nin resmi internet sitesine yaptığı açıklamada Türkiye'nin sınır ötesi operasyon düzenlemesi durumunda bölgede ciddi sorunlara yol açabileceğini söyledi.

HÜKÜMET OPERASYONA KARŞI

Erdoğan Hükümeti’nin gizli bir operasyona karşı olduğunu öne süren Gelali, “Fakat, bazı çevreler sınır ötesi operasyon konusunda Erdoğan hükümeti’ne baskı yapıyor” dedi.

Behroz Gelali, yarın Ankara’da yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında sınır ötesine asker gönderilmesini öngören bir tezkere çıkması ihtimalinin zayıf olduğunu savundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün kendilerini "Kürdistan Bölgesi’nde" PKK’ya yönelik operasyon düzenlenmesine hazır gibi gösterdiklerini söyleyen Gelali, şunları söyledi:

“Varsa bir operasyon planı, bunun seçimler öncesi gerçekleştirilmesi zor gibi görünüyor. Çünkü, eğer operasyon seçimler öncesi gerçekleştirilirse seçimlerin ertelenmesi üzerinde büyük etkisi olur. Hükümet de seçimlerin ertelenmesini istemiyor.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle