GeriDünya Peretz: Türk ordusunu istiyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Peretz: Türk ordusunu istiyoruz

Peretz: Türk ordusunu istiyoruz
refid:4950602 ilişkili resim dosyası

İsrail Savunma Bakanı'ndan Gül'e: “Sayın Bakandan Türk ordusunu bölgeye gönderin."

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Lübnan'da konuşlandırılması öngörülen uluslararası güç konusunda temaslarda bulunmak için geldiği İsrail'de Savunma Bakanı Amir Peretz ile bir araya geldi.

Gül ile Peretz, Kudüs'te King David otelinde bir araya geldi. İki bakanın baş başa yapacağı görüşme öncesinde Peretz kısa bir açıklama yaptı. İsrail'in, BM Güvenlik Konseyinin 1701 sayılı kararına büyük önem verdiğini belirten Peretz, Hizbullah'ın asla sınır boyunda olmayacağını kaydederek, “Sayın Bakandan Türk ordusunu uluslararası güce katılmak üzere bölgeye göndermesini istiyoruz” dedi.

Abdullah Gül ise görüşme öncesinde açıklama yapmadı. İki bakan daha sonra baş başa görüşmeye geçti.
Bu arada, Gül, Haremüşşerif'teki Kubbet-üs Sahra'da namazını kıldıktan sonra El Aksa camisine girmesinin ardından bir Filistinli bağırarak, “bu toprakların kurtulması için mücadele edilmesini” istedi. Filistinli, Bakana eşlik eden İsrailli korumalar tarafından dışarı çıkarıldı.

Haremüşşerif Vakfı yöneticileri, Filistinliyi burada ilk kez gördüklerini söyledi.Dışişleri Bakanı Gül, olaydan sonra camide namazını kıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle