GeriDünya Pepe transferi 200 milyon insana ulaştı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pepe transferi 200 milyon insana ulaştı!

Pepe transferi 200 milyon insana ulaştı!

Pepe'nin transferinde bir Türk takımı ilk kez klasik duyuru yapmak yerine Beşiktaş İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık'ın projesiyle farklı bir iletişim stratejisiyle hareket etti.

Pepe, Beşiktaş'ın bu yılki şampiyonluk kutlamalarında Beşiktaş taraftarının İstanbul Boğazı'nda yüzlerce tekneyle oluşturduğu Beşiktaş donanması fotoğrafını sosyal medya hesabına koyup Beşiktaş'ın resmi hesabına "Bu sene?" diye sordu. Besiktaş da "Bundan sonra her sene!!!" diye cevap verdi. Bu diyalog sadece sosyal medyada 400 milyondan fazla etkileşim alarak rekor kırdı.

200 MİLYON TEKİL KİŞİ...

Pepe'nin transferinin bu taktikle duyurulması, bir kulup ve oyuncu arasindaki bu diyalog transfer haberinin dışında 18 ülkede 100'den fazla ajans, gazete ve televizyon kanali tarafindan ayrıca haber yapıldı. Henüz 24 saat gecmeden sosyal medya ve klasik medya kanalları üzerinden tüm dünyada 200 milyon tekil kişiye ulaşılarak bir rekor kırıldı.

Pepe transferi 200 milyon insana ulaştıBeşiktaş bu sayede dünyanın en iyi 5 stoperinden birini transfer ederken diğer yandan da hem Besiktaş markası hem de İstanbul'u parlatan uluslararası anlamda bedeli milyon eurolarla öçlülebilecek bir 'pr kampanyası' yapmış oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle