Dünya Haberleri

DÜNYA

  Pavlopoulos: Şimdi Schaeuble sözünü tutmalı

  BERLİN
  09.06.2017 - 12:43 | Son Güncelleme:

  Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Berlin’e gelmeden önce yaptığı açıklamada, Almanya’nın kredi konusunda blokeyi kaldırmasını istedi.

  DIE WELT gazetesine konuşan Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos, “Yunanistan kreditörlerin talep ettiği emekli maaşlarını ve vergi muafiyeti seviyesini düşürerek yükümlülüğünü yerine getirdi. Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble şimdi sözünü tutmalı. Schaeuble’yi uzun zamandır tanıyorum. O hep başkalarından anlaşmalara uymalarını istedi. Şimdi Alman Maliye Bakanlığına anlaşmalara uyun deme sırası bende” dedi.

  ALMANYA BLOKE EDİYOR

  Yunanistan’ın temmuz ayına kadar 6 milyar euro borç taksidi ödemesi gerekiyor. Bunun için taze krediye ihtiyacı var. Euro bölgesi Yunanistan’a 3’üncü yardım paketinde 2018’e kadar 86 milyar euro kredi güvencesi verdi. Ancak bunu tasarruf ve ekonomik reformlar şartına bağladı. Almanya Maliye Bakanı, Yunanistan’ın bu şartları yerine getiremediği gerekçesiyle krediyi bloke ediyor. 15 Haziran’da euro bölgesi maliye bakanları konuyla ilgili kararını verecek.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı