Dünya Haberleri

  Partisinden adaya değil rakibini destekleyecek

  AA
  24.05.2017 - 13:57 | Son Güncelleme:

  Fransa’da Sosyalist Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Benoait Hamon, gelecek ay yapılacak genel seçimlerde eski Başbakan Manuel Valls’e karşı Fransa Komünist Partisi’nin (PCF) adayını destekleyecek.

  BENOIT Hamon, genel seçimlerde Valls’in aday olduğu bölgede ona karşı PCF’in adayı Michel Nouaille’i destekleyecek. Hamon ve Valls, PS’nin cumhurbaşkanı adayı olmak için yarışmış, yarışın galibi Hamon olmuştu. Cumhurbaşkanı seçim kampanyası döneminde Valls, Fransızlara Hamon’a değil Emmanuel Macron’a oy verme çağrısında bulunmuştu. Hamon da cumhurbaşkanı seçiminde ilk turu kaybetmesinin ardından Macron’a destek vermişti.

  Partisinden adaya değil rakibini destekleyecek

  SEÇİM KAMPANYALARI BAŞLADI
  Bu arada Fransa’da genel seçim için kampanya dönemi başladı. Fransızlar 11 Haziran’da milletvekili genel seçimi için sandık başına gidecek. İlk turda en az yüzde 50 oy alan milletvekili adaylarının doğrudan meclise gireceği yarışta, herhangi bir adayın yüzde 50’yi yakalayamadığı sandalyeler için ikinci tur seçimler yapılacak. İlk turda yüzde 12.5 ve üzeri oy alan adayların katılabileceği 18 Haziran’daki ikinci turda en fazla oyu alan aday milletvekili seçilecek.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı