Dünya Paris'te 'Nötr sigara paketi' eylemi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Paris'te 'Nötr sigara paketi' eylemi

Paris'te 'Nötr sigara paketi' eylemi

Fransa’nın başkenti Paris’te 2016’da satışa sunulması planlanan Nötr sigara paketlerine karşı eylem düzenledi.

Pariste Nötr sigara paketi eylemi

Sağlık Bakanı Marisol Touraine’in girişimiyle, sigara içilmesine karşı mücadele etmek için, sigaralar 2016 Mayısından itibaren nötr paketler ile satılacak. Sigara ve tütün paketlerinin üstünde marka veya hiç bir yazı bulunmayacak sadece sigara ve tütünün verdiği tahribatı gösteren fotoğraflar yer alacak. Sağlık Bakanı Marisol Touraine’e ve hükümete karşı öğlen saatlerinde düzenlenen gösteride, eylemciler nötr paketin satışını kınadı. Eylem süresince maytaplar patlatıldı, sis fişekleri atıldı. Eylemle aynı saatlerde Sağlık Bakanlığı önüne kamyonla değişikliğe karşı imzalı kağıtlar döküldü. Senato önünden yürüyüşe geçen eylemciler yola kurulmuş olan makineden milyonlarca imzalı kağıdı havaya ve yollara saçtı.

Pariste Nötr sigara paketi eylemi

SOSYALİST PARTİ ÖNÜNE DÖRT TON HAVUÇ DÖKÜLDÜ

Eylemciler bu sabah 6:30’da da Sosyalist Parti’nin kapısına dört ton havuç dökerek partinin demir kapılarından içeri attılar. Fransa’da tütün ve tütün ürünleri "tabac" yazılı yerlerde satılıyor. Havuç, sigara ve tütün satış yerlerinin simgesi kırmızıyı temsil ediyor.

SENATO KOMİTESİ NÖTR PAKETİ KABUL ETMEDİ.

Paris’te "nötre paket "eylemi gerçekleştiren tütün kullanıcı ve satıcıları kazandı. Bugün Senato’da görüşülen Nötr Paket Senato’da reddedildi.

Pariste Nötr sigara paketi eylemi

Bugün Senato’da görüşülen tasarı sırasında sokaklarda öfkelerini dile getiren Tütün kulanıcı ve satıcıları kazandı. Senato Komitesi taslak sigara karşıtı yasaya sağlanan sigara nötr paketi kabul etmedi.

Pariste Nötr sigara paketi eylemi

Fransa’da Mayıs 2016’da nötr paketin yürürlüğe girmesi bugün öğleden sonra Senatoda incelendi. Nisan ayında Mecliste kabul edilen yasanın yürürlüğe girebilmesi için Senato’da da kabul edilmesi gerekiyor. Ayrıca Meclis’in nisan ayında kabul ettiği yasa senatoda reddedildiğinde Mecliste yeniden düzenlenerek Senato’ya sunulabilir.

Pariste Nötr sigara paketi eylemi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle