GeriDünya Paris’te yılbaşı: 1 tecavüz 501 gözaltı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Paris’te yılbaşı: 1 tecavüz 501 gözaltı

Paris’te yılbaşı: 1 tecavüz 501 gözaltı

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca turistin yeni yılı kutlamak için geldiği Paris’te bu yılbaşı 501 kişi gözaltına alındı, 117 araç yakıldı ve 1 Rus turiste de tecavüz edildi.

Yeni yılda en çok ziyaret edilen kentler arasında öne çıkan Paris’te geniş güvenlik önlemleri alındı. Bütün Fransa’da 53 bin polis görev yaparken, turistlerin gözdesi başkent Paris’te 8 bin polis güvenliği sağladı. Yeni yıla girmek için ünlü Champs-Elysees Meydanı’nda 53 bin kişi, Eyfel Kulesi’nde ise 50 bin kişi toplandı. Gece boyunca yer yer yaşanan çatışma ve taşkınlıklarda 501 kişi gözaltına alındı. Geçtiğimiz yıl Paris’te 405 kişi gözaltına alınmıştı. Yeni yıla girerken Paris ve banliyölerinde yine bir klasik yaşandı ve 117 araç ateşe verildi.
Paris’te 12. Bölge Poniatowski Bulvarı’nda yeni yıl partisinden ayrılan 2 Rus genç kız, sabaha karşı 03.30’da otellerine dönmek üzere yola çıktı. Yolda yanlarında duran bir araç sahibi genç kızları otellerine götürmeyi teklif etti.  Öneriyi kabul eden genç kızlar arabaya bindi. Birkaç metre ötede bir büfe önünde duran sürücü, genç kızlardan birinden sigara almasını istedi. Genç kızın arabadan inmesiyle birlikte araç sahibi, 21 yaşındaki Rus kurbanıyla uzaklaştı. Polis genç kızı, pek çok kez tecavüze uğramış ve dayak yemiş halde, Montgeron kentinde bir benzin istasyonunda buldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle