Dünya Haberleri

DÜNYA

  Paris onuru

  Serpil KIRKESER / DHA
  12.01.2015 - 01:28 | Son Güncelleme:

  DÜNYANIN en büyük ve etkin barolarından birisi olan Paris Barosu’nun adli yıl açılışında, İstanbul Barosu’nu temsil eden Avukat Doç. Dr. Ümit Kocasakal’a Genç Baro Konferansı tarafından onur madalyası verildi.

  Ceza hukuku alanında savunmanın savunulmasına yapılan katkı, cesaret ve kararlılık nedeniyle her yıl verilen madalya, Konferans 2’nci Sekreteri Emmanuel Pire tarafından takdim edildi. Dünyadan birçok baro başkanının ve Fransa Adalet Bakanı Christiane Taubira’nın katıldığı törende teşekkür konuşması yapan Kocasakal, şunları söyledi:

  “Dünyanın her yerinde hukuk devletinin, bireylerin hak ve özgürlüklerinin teminatı avukatlar ve barolardır. Bu mesleğin ortak bir genetik yapısı vardır: Hukuksuzluklara, haksızlıklara boyun eğmemek ve direnmek... Yine soruşturmalar, baskılar altındayız, yine direniyoruz, direnmeye devam edeceğiz. Eğer hukuku, hukukun üstünlüğünü, hukuk devletini, meslek onurumuzu savunmak bir suç ise herkes bilsin ki bu suçu işlemeye devam edeceğiz. Bu değerleri savunmak adına ödenmesi gereken her türlü bedeli ödemeye hazırız. Bu süreçte yanımızda olan tüm barolara, özellikle de güçlü desteği sebebiyle Paris Barosu’na teşekkür ediyorum. Verdiğiniz bu ödül, mücadelemizi daha da güçlendirecektir. Ancak ben bu ödülü sadece İstanbul Barosu ve şahsım adına değil, Türkiye’de hak ve hukuk mücadelesi veren tüm barolar ve avukatlar adına kabul ediyor, hepinize en içten teşekkürlerimle sevgi ve saygılar sunuyorum.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı