GeriDünya Paraşütü açılmadı... İngiliz paraşütçü metrelerce yükseklikten düştü!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Paraşütü açılmadı... İngiliz paraşütçü metrelerce yükseklikten düştü!

Paraşütü açılmadı... İngiliz paraşütçü metrelerce yükseklikten düştü!

İtalya’dan acı bir haber geldi. İngiliz paraşütçü arkadaşları ile beraber gittiği geziden dönemedi. Arkadaşları ölümünün teknik bir hatadan kaynaklanmış olabileceğini belirtti. Polis olayı araştırıyor.

İngiltere, Hampshire’daki Andover şehrinde mühendislik yapan Robert Haggart eşine göre, macera peşinde koşan biriydi. 47 yaşındaki, İngiliz deneyimli paraşütçü Robert Haggart arkadaşları ile beraber İtalya’ya gitti. Haggart, facebook profiline göre daha önce İtalya’daki başka bir dağdan paraşütle yüksekten atlama gerçekleştirmişti. Bu sefer gittiği dağ, daha zorlu ve ölüm oranı daha yüksekti. Maalesef, kendisi de o orana dahil oldu.

O ve arkadaşları İtalya, Venice’e yakın bir dağa, Busazza dağına yeni bir macera için gittiler. Dağın 289560 cm yükseklikteki noktasına tırmandılar. Oradan sırayla paraşütle atlama gerçekleştirdiler. Haggart da sırası gelince atlama yaptı. Atlamayı başarı ile tamamlayamadı.

Kurtarma ekipleri ve polis, görgü tanıklarının sorun yaşayan ve çakılmak üzere olan bir paraşütçü bildirmesi üzerine olay yerine geldi. Busazza Dağının yerden 4877.000 cm yüksek noktasında Robert Haggart’ın bedeni, kurtarma ekipleri tarafından bulundu. Polisin iddiasına göre, Haggart ya daha uçurumun sınırına çok yakın bir şekilde kalkış yaptı ya da zamanlamasını iyi ayarlayamadı. Arkadaşlarına göre ise, paraşütü açılmakta sorun yaşadı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle