GeriDünya Papadopulos'un cesedi için Interpol'den yardım istendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Papadopulos'un cesedi için Interpol'den yardım istendi

Kıbrıs Rum polisinin, eski Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un Lefkoşa'nın Rum kesimindeki Deftera bölgesinde bulunan mezarından 11 Aralık'ta cesedinin çalınmasının ardından başlattığı soruşturmadan sonuç alamayınca, İnterpol'den yardım talep ettiği bildirildi.

Rum Politis gazetesi, Rum polisinin gayrı resmi olarak, İnterpol teşkilatıyla temasa geçtiğini ve daha önce benzer bir vaka yaşanıp yaşanmadığı, hangi araştırmaların yapıldığı konusunda bilgi talebinde bulunduğunu yazdı.

Gazete, ayrıca, Rum Polisi Basın Sözcüsü Mihalis Katsuniotos'un, bu yöndeki bilgileri yalanlayarak, "İnterpolle temaslarının olmadığını, şu anki aşamada buna gerek bulunmadığını” söylediğini aktardı.

Habere göre, Rum polisi, Papadopulos'un mezarını açanları tespit etmek amacıyla dün cep telefonları kayıtlarını inceleyebilmek için mahkeme emri çıkarttı.

Rum polisi, bazıları daha önce de sorgulanan 5 kişinin cep telefonu bilgilerini mahkeme kararıyla incelemeye aldı. İncelemenin söz konusu kişilerin konuşmalarının içeriğini değil, ne zaman nerede oldukları ve gelen-giden aramaların tespit edilmesini kapsadığı belirtildi.

Fileleftheros gazetesi ise Rum polisinin Papadopulos'un mezarını çevreleyen demir parmaklıkların kapısında DNA örneği bulduğunu, ayrıca olay yerinden alınan sigara izmaritinin incelenmesinin de devam ettiğini yazdı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle