Dünya Haberleri

DÜNYA

  Papa’nın sekreteri paparazziye yakalandı

  Reha ERUS/ROMA
  06.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Papa 16’ncı Benedikt’in yakışıklı sekreteri Georg Gaenswein, geceyarısı Vatikan sokaklarında bir kadınla dolaşırken paparazziye yakalandı. Bu fotoğrafların, Papa gibi Alman olan ve ülkesinde "en yakışıklı erkekler" listesine giren Gaenswein’ın (51) başını ağrıtabileceği yorumu yapılıyor.

  Katolik dininde ’bekarlık yemini’ eden din adamları, kiliseye bağlılıklarından ötürü evlenemiyor, kadınlarla ayin dışında görüşmeleri de hoş karşılanmıyor. Chi dergisinde yayınlanan fotoğrafların ardından Gaenswein’ın bir açıklama yapabileceği belirtiliyor.

  Papa’yı her gittiği yerde gölge gibi izleyen Gaenswein, Vatikan’a ilk geldiği günden bu yana yakışıklılığı ve şıklığıyla İtalyan basınına haber üretti. Hatta öyle ki, Donatella Versace’nin, 2007-08 kış erkek koleksiyonuna esin kaynağı olmuştu. Kreasyonlarını "meleklerin kanatları gibi yumuşacık kumaşlardan" tasarladığını söyleyen Donatella, /images/100/0x0/55eb1c0df018fbb8f8abb227"Koleksiyonum için yalın, ciddi ve etik değerlere önem veren bir erkek düşünüyordum. Rahip Georg’un sade çizgisi çok şıktı" demişti.

  Yakışıklı peder

  Papa’nın özel sekreterliğini yapan, cazibesi, giyimi kuşamıyla dikkat çeken Peder Gaenswein Bavyeralı, amatör pilot ve sıkı bir tenisçi. Gençliğinde kayak hocalığı yaptığına dair de rivayetler mevcut.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı