Dünya Palin'i çatıya astılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Palin'i çatıya astılar

Palin'i çatıya astılar

Başkan yardımcısı adayı Palin'in mankenini çatıya asan Amerikalı tartışma yarattı.

ABD'de yaklaşan başkanlık seçimlerinin Cumhuriyetçi Partiden başkan yardımcısı adayı Sarah Palin'in mankeninin Cadılar Bayramı dolayısıyla kullanılması tartışma yarattı.

Cadılar Bayramı dolayısıyla birçok Amerikalı, evlerini balkabaklarından yapılma fenerlerin yanı sıra iskeletler, hayaletler ya da diğer ölümü çağrıştıran nesnelerle süslüyor. Ancak Chad Michael Morrisette biraz daha ileri giderek, evinin çatısına, Alaska Valisinin seçim kampanyası sırasında akılda kalan kırmızı paltolu, gözlüklü haliyle boynundan asılmış bir mankenini koyunca tepkilere neden oldu.

Los Angeles'ın batısındaki West Hollywood Belediye Başkanı Jeffrey Prang, Sarah Palin'in mankenin kullanılmasıyla ilgili olarak, “İfade özgürlüğüne saygım var ama bu hak sorumlulukla birlikte vardır” dedi.

Morrisette ise kendisini, “Bunu bir sanat olarak görmek lazım. Ekim ayındayız. Cadılar Bayramı ayı. Bu insanları korkutma, tuhaf şeyler yapma zamanı” diyerek savunurken, Prang, “Her ne kadar insanlar (Cumhuriyetçilerin başkan adayı) Senatör John McCain'in ve Vali Palin'in mankenlerini kullanma hakkına sahipseler de gerçek ya da sanal şiddeti çağrıştıran siyasi söylemlere şiddetle karşıyım” ifadesini kullandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle