GeriDünya Palin masraflarını devlete ödettirmiş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Palin masraflarını devlete ödettirmiş

Cumhuriyetçi Partinin adayı John McCain'in başkan yardımcısı adayı Sarah Palin, resmi gezilerine götürdüğü çocuklarının masraflarını devlete ödetmekle suçlanıyor.

Demokratlar tarafından hazırlanan bir raporda, Palin'in Alaska valiliği ile bağlantılı görevlerine götürdüğü çocuklarının otel ve diğer özel masrafları için devleti toplam 21 bin dolar zarara soktuğu ileri sürülüyor. Palin'in çocukları ile ilgili bazı gider belgelerinde tahrifat yaptığı da iddia ediliyor.

Palin, resmi gezileri sırasında çocuklarıyla birlikte seyahat etmesi konusunda geçen hafta Fox TV'de kendisine yöneltilen bir soruya, “masraflar devlete yüklendi çünkü bu da işin bir parçasıydı” demişti.

OBAMA'NIN REKLAMLARI YAYINLANIYOR

ABD Başkanlık yarışında demokrat partinin adayı Barack Obama'nın reklam filmleri dün geceden itibaren çeşitli kanallarda yayınlanmaya başlandı.

Filmde Obama'nın kalabalıklar önünde yaptığı konuşmalardan kesitler de yer alıyor. Obama konuşmalarında sağlık, eğitim, istihdam konularına değiniyor.

Irak'a da değinen Obama, bu ülkeden çekilirken ABD'nin çıkarlarını gözardı etmemeye söz veriyor ve “ben mükemmel bir başkan olmayacağım, ancak ne düşündüğümü ve tutumumun ne olduğunu her zaman sizlere söyleyeceğime söz veriyorum” diyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle