Dünya Haberleri

DÜNYA

  Pakistan'daki patlamada ölü sayısı 34'e çıktı

  Hürriyet Haber
  03.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pakistan'ın başkenti İslamabad yakınlarındaki Ravalpindi kentinde meydana gelen ve bir bankayla lüks bir oteli hedef alan saldırıda ölü sayısının 34'e çıktığı bildirildi.

  Polisin açıklamasında, motosikletli bir intihar komandosunun Ravalpindi’nin en kalabalık caddelerinden Mall Road'ta, Pakistan Milli Bankası, lüks bir otel ve ticaret merkezlerinin bulunduğu bölgede üzerindeki bombayı patlattığı belirtildi.

   

  Ölü sayısının 34'e çıktığı saldırıda, en az 32 kişinin yaralandığı kaydedildi. Askeri kaynaklar, olay yerindeki yüksek rütbeli bir askerin yaralılar arasında bulunduğunu kaydetti.     

   

  Motosikletli intihar komandosunun üzerindeki bombayı bankadan para çekmek için sırada bekleyen kişilerin yakınında patlattığı ifade edildi.

   

  Bu arada Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari ve Başbakan Yusuf Rıza Gilani saldırıyı şiddetle kınadı. Ayrıca muhalefet partileri, eyalet valileri,din adamları ve sivil toplum örgütleri yayımladıkları bildirilerle patlamayı kınadıklarını duyurdu.

  Öte yandan Ravalpindi Eğitim Müdürlüğü, 15 gün aradan sonra bugün eğitime başlayan okulların yeniden kapatıldığını açıkladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı