Dünya Haberleri

DÜNYA

  Pakistan'da bombalı saldırı: 49 ölü, 180 yaralı

  A.A
  08.12.2009 - 08:37 | Son Güncelleme:

  Pakistan'ın Lahor kentindeki bir iş merkezine dün akşam saatlerde düzenlenen bombalı intihar saldırısında ölenlerin sayısının 49'a yükseldiği, yaralananların sayısının 180 olduğu bildirildi. Öte yandan Multan şehrinde meydana gelen başka bir patlamada ise 12 kişi hayatını kaybetti.

  Lahor kenti güvenlik yetkilisi Seccad Cavid, Moon plazada iki intihar saldırganının düzenlediği saldırıda iki ayrı patlamada olduğunu belirtti.

  Bazılarının durumu ağır olan 180 yaralanın Lahor'daki çeşitli hastahanelerde tedavi altında alındığını belirten Cavit, ölü sayısının artmasından endişe edildiğini kaydetti.

  Pakistan'ın Peşaver kentinde de dün yüksek mahkeme binası önünde düzenlenen bombalı saldırıda 11 kişi ölmüş, yaklaşık 50 kişide yaralanmıştı.

  Pakistan'da dünkü, son günlerin en kanlı saldırıları 60 kişinin ölümüne, 230 kişinin yaralanmasına yol açtı.

  MULTAN'DA PATLAMA

  Öte yandan Pakistan'ın Multan kentinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 12 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

   

  Multan polis yetkilisi, bölgeden canlı yayın yapan televizyonlara yaptığı açıklamada, Multan'ın Kasım Bela bölgesinde meydana gelen şiddetli patlamada 12 kişinin öldüğünü, aralarında çocukların da bulunduğu 15 kişinin yaralandığını, ayrıca 25 kadar ev ve iş yerinin büyük hasar gördüğünü açıkladı.

   

  Polis yetkilisi, patlamanın terörist saldırı olup olmadığı konusunda açıklamada bulunmadı.

   

  Pakistan'ın Lahor ve Peşaver kentlerinde dün meydana gelen patlamalarda 60 kişi ölmüş, 230 kişi yaralanmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı