Dünya Pakistan'da bir patlama daha: 10 ölü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pakistan'da bir patlama daha: 10 ölü

Pakistan'ın kuzeybatısında yol kenarına yerleştirilen bir bombanın infilak etmesi sonucu ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü.

Bir polis yetkilisi ve yerel bir kaynak, yol kenarına yerleştirilen bombanın okul servisi ve tutukluları mahkemeden cezaevine götüren araç geçtiği sırada uzaktan kumandayla patlatıldığını belirttiler.

Svat vadisi yakınındaki Dir bölgesinde meydana gelen patlamada 3 çocuk, 4 polis ve 3 tutuklunun öldüğü açıklandı.

İSLAMABAD'DAKİ SALDIRI

Öte yandan polis yetkilileri, başkent İslamabad'daki önemli bir polis tesisinde bombalı araçla düzenlenen saldırıda ölen olmadığını, 7 kişinin yaralandığını açıkladı.

Polis yetkilisi Ehsan Han, yaptığı açıklamada, "Şansımız varmış, çünkü tüm personel parlamentodaki oturumun güvenliğini sağlamak için harekete geçmişti" dedi.

"Bir polis ekibi, patlamadan birkaç dakika önce, tesiste yıkılan binadan ayrıldı. İlk başta patlamada ölen ve yaralananlarla ilgili istihbaratta bir karışıklık oldu" diyen Han, saldırıda ölen olmadığını, ancak 7 kişinin yaralandığını belirtti.

İslamabad Polis Şefi Asgar Gardezi de yaptığı açıklamada, başkentteki saldırıda ölen olmadığını doğruladı.

Adının açıklanmasını istemeyen bir polis yetkilisi, AFP'ye yaptığı açıklamada, "İlk istihbarata göre bomba yüklü bir araç, polis tesisinde infilak etti ve patlamada 8 kişi öldü" demişti.

Patlamanın meydana geldiği polis tesisinde, eğitim merkezi ve polis ailelerinin kaldığı lojmanların bulunduğu ve binlerce polisin bu tesiste yaşadığı ya da çalıştığı belirtiliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle