GeriDünya Pakistan'da 500 kişi idam edilecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  56
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pakistan'da 500 kişi idam edilecek

Pakistan'da 500 kişi idam edilecek
refid:27827787 ilişkili resim dosyası

Pakistan yönetimi Peşaver'deki okul saldırısının ardından İslamcı teröristler hakkındaki idam cezalarını uygulamaya başladı. Önümüzdeki haftalarda 500 mahkumun idam edilmesi planlanıyor.

Pakistanda 500 kişi idam edilecek

Başbakan Navaz Şerif'in sözcüsü Musadık Malik İslamabad'da yaptığı açıklamada, 'İlk aşamada yaklaşık 500 mahkum idam edilecek' dedi. Malik bunun için 2-3 hafta süreye ihtiyaç olduğunu belirtti. Sözcü, Başbakan Navaz Şerif'in, 'Çocuklarımızı, vatandaşlarımızı ve askerlerimizi öldürenlere acınmayacak' yönündeki sözlerini aktardı.

Pakistan hükümeti Taliban'ın Peşaver'de bir okula düzenlediği, 133'ü çocuk 149 kişinin öldürüldüğü saldırının ardından, 2008 yılından beri geçerli olan, 'idamların infaz edilmemesi' yönündeki kararı kaldırmıştı. Bu kararın ardından ilk aşamada 6 terörist idam edildi.

Pakistanda 500 kişi idam edilecek

Alman hükümeti İslamabad hükümetinden idamları durdurmasını istedi. Alman Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Almanya'nın ölüm cezasına tamamen karşı olduğunu söyleyerek, Pakistan'ın 2008 yılından beri ölüm cezalarını infaz etmeme yönündeki kararının 'doğru' olduğunu belirtti.

Öte yandan Pakistan Ordusu saldırının ardından Taliban'a yönelik operasyonlarına devam ediyor. Pakistan polisi ise Peşaver saldırısıyla ilgili olarak Peşaver ve Pencab'da çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

Pakistanda 500 kişi idam edilecek


Yorumları Göster
Yorumları Gizle