GeriDünya Pakistan'da 4 polisin kafasını kestiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pakistan'da 4 polisin kafasını kestiler

Pakistan'ın kuzeybatısındaki Sivat bölgesinde aşırı dinci bir liderin yandaşları, Pakistan ordusuyla girdikleri çatışmadan sonra ele geçirdikleri 3 askerle bir polis memurunun kafasını kesti.

Resmi kaynaklar, 4 güvenlik görevlisinin kafasının Taliban yanlısı şeriat yasalarının kabulü için yoğun bir kampanya yürüten aşırı dinci Mevlana Fazlullah adlı liderin yandaşlarınca uçurulduğunu belirtti.

Yerel yetkili Badşah Gülvezir, askerlerin kafasının Matta kasabasının yakınlarında halkın önünde kesildiğini kaydetti.

Aşırı dinci liderin yandaşlarıysa çatışmalardan sonra kaçırdıkları 8 askerle 3 sivili öldürdüklerini açıkladı. Ancak bu açıklama henüz resmen doğrulanmadı.
Mevlana Fazlullah'ın gizlendiği Sivat vadisinde dün şiddetli çatışmalar patlak vermiş, 3 aşırı dinci militan Pakistan askerlerince öldürülmüştü.
Pakistan askerleri, perşembe günü bir askeri kamyona düzenlenen ve 17'si asker 30 kişinin öldüğü saldırıdan sonra Afganistan ile sınır oluşturan bu bölgede operasyon düzenlemişti.

Bölgede şiddet, güvenlik güçlerinin El Kaide örgütüne bağlı aşırı dinci militanların kontrolündeki İslamabad'da bulunan Lal Mescid'de denetimi ele geçirmesinden sonra, dinci militanların Pakistan ordusuna yönelik saldırılarının hız kazandığı temmuz ayında başlamıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle