GeriDünya Pakistan’da Şiiler’e bomba
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pakistan’da Şiiler’e bomba

Pakistan’ın güneydoğusunda, Şii azınlıkların dini toplantısı sırasında meydana gelen şiddetli patlamada; en az 32 kişinin öldüğü ve 40’ın üzerinde yaralı olduğu bildirildi. Patlama Ketta’ya 300 km mesafedeki Fatahpur yerleşiminde meydana geldi.

Fatahpur’un yakınlarında bulunan Nasırabad’ın Belediye Başkanı, telefonla yaptığı açıklamada, ‘25 ceset gördüm. İnsanlar ağlıyordu, ortalık kan gölüne dönmüştü’ dedi.

Tarihinde tarikatlardan kaynaklanan birçok terör olayına tanık olan Pakistan’da, nüfusunun yüzde 80’inin Sünniler oluştururken, yüzde 17’sini de Şiiler oluşturuyor. Saldırı sonrası olaya tepkilerini yolları trafiğe kapatarak gösteren bazı öfkeli Şii grupları, polis kontrol altına almaya çalışıyor.

Ölü sayısının artmasından endişelenilen olayın ardından saldırıyı üstlenen bir grubun olmadığı açıklandı.

Katar’da da bombalı araç

Katar’ın başkenti Doha’da bir bombalı aracın infilakı sonucu, 1 kişi öldü, 12 kişi de yaralandı. Doha Players Tiyatrosu yakınındaki İngiliz Okulu önünde meydana gelen patlama sırasında, Shakespeare’in ‘12. Gece’ oyununun izleyen 100’e yakın Batılı turist de paniğe kapıldı. İçişleri Bakanlığı, yaralılar arasında Arap ve yabancıların bulunduğunu bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle