Dünya Haberleri

DÜNYA

  Özürlü çocuğu kurtardı ailesi mahkemeye verdi

  Recep SEPLİN / BREMEN
  15.11.2001 - 02:02 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın Bremen kentinde yaşayan Cengiz Kışla, düşerek çatı korkuluklarına sıkışan özürlü Alman çocuğu ölümden kurtardı. Kışla, teşekkür beklerken çocuğun ailesi kendisinden şikayetçi oldu. Kışla'nın suçu ise kapıyı kırıp zorla içeri girmek.

  Almanya'nın Bremen kentinde döner büfesi işleten Ünyeli 33 yaşındaki Cengiz Kışla, büfesinin karşısındaki binanın en üst katında düşmek üzere olan 3 yaşındaki özürlü erkek çocuğunu son anda kurtararak başını belaya soktu.

  Cengiz Kışla, binanın 4'üncü katındaki dairede oturan Schmidt adlı özürlü çocuğunun çatı penceresinden kayıp korkuluklara takıldığını ve aşağıya düşme tehlikesi geçirdiğini gördü. Genç adam, binadaki komşuların uyarısıyla hemen polise telefon açtı. Ancak polis ve itfaiye, bir türlü gelmek bilmiyordu. Bunun üzerine Cengiz Kışla, düşmek üzere olan ve pencereye doğru çırpınan çocuğu kurtarmak için harekete geçti. Kışla şunları söyledi:

  BABASI EVDEYDİ

  ‘‘Büfeden fırlayarak aşağıdan Schmidt Ailesi'nin zilini çaldım. Kimse kapıyı açmayınca apartmanın kapısını kırdım ve içeri girdim. Yukarıda da kimse kapıyı açmadı. Schmidt Ailesi'nin daire kapısını da kırarak açtım. İçeride çocuğun babasıyla karşı karşıya geldim. Adama ‘Çocuğun pencereden düşmüş, görmüyor musun?' diye bağırdım. Kendisi alkollüydü. Bana engel olmak istedi. Kendisini kenara ittim ve pencereye koşarak çocuğu içeri çektim.’’

  YAPTIĞIM DOĞRU

  Daha sonra polis ekibi gelince çocuğun babasının kendisini göstererek ‘‘Bu adam kapımı kırarak eve girdi ve beni dövdü. Kendisinden şikayetçiyim’’ dediğini belirten Cengiz Kışla, ‘‘Ben polisten tebrik beklerken bu kez polisler benim kimliğimi istediler. İfademi aldılar. Neye uğradığımı şaşırdım’’ dedi.

  Her şeye rağmen yaptığının doğru olduğuna inandığını söyleyen Cengiz Kışla, ‘‘Çocuk her an aşağıya düşebilirdi. Babası dava dahi açsa yerinde davrandığıma inanıyorum’’ dedi. Şimdi polisin hakkında yapılan şikayeti nasıl değerlendireceğini merak ettiğini ifade eden Kışla, ‘‘Umarım bir kapı bir çocuğun hayatından daha değerli değildir’’ diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı