GeriDünya Özür ziyareti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  44
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özür ziyareti

Özür ziyareti

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, sadece birkaç hafta önce "Pek zeki değil" dediği İspanya Başbakanı Zapatero ile dün biraraya geldi. Sarkozy'nin İspanya'ya bu ilk resmi ziyareti bu nedenle "özür ziyareti" olarak yorumlandı.

Ziyarette şıklık yarışı

Sarkozy ve eşi Carla Bruni’yi Madrid’deki Kraliyet Sarayı önünde düzenlenen törende karşılamaya gelenler arasında Sarkozy’nin ’pek zeki değil’ dediği  İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero da vardı. Zapatero, misafiri gülerek karşıladı.

Fransa hükümeti, Sarkozy’ye atfedilen sözlerin doğru olmadığını öne sürmüş, Sarkozy de İspanyol basınına verdiği demecinde İspanya Başbakanı’nın "yetenekli bir adam", "Avrupa’nın önde gelen isimlerinden" biri olarak tanımlamıştı. Ancak inandırıcılığı hala tartışılıyor.

First Lady ile prenses

Fransa First Lady'si Carla Bruni ise yine ziyaretin odak noktası oldu. Carla Bruni, İspanya Prensesi Letizia ile bir araya geldiğinde,  ikiliyi görüntülemek için basın birbiriyle yarıştı. First Lady ile prenses yan yana müthiş bir şıklık sergiledi. Bu kez kimse, hangisinin daha iyi göründüğünü söyleyemedi, ikisi de tam puan aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle