GeriDünya Özel ağırlama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özel ağırlama

Umman Sultanı Kabus, Başbakan Erdoğan’ı sarayın kapısında karşılayarak, 1. sınıf devlet protokolü uyguladı. Erdoğan’a bu özellikle vurgulandı ve böyle karşılamanın cumhurbaşkanlarına yapıldığı belirtildi.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’a önceki gün geldiği Umman’da cumhurbaşkanı ve devlet başkanlarına uygulanan devlet protokolü uygulandı. Erdoğan, dün sabah Muscat’ta kaldığı Al Butsan Oteli’nde ilk olarak Umman Sultanı’nın kuzeni ve Özel Temsilcisi Seyid Assad bin Tarık Al Said ile görüştü. Daha sonra Sultan Kabus bin Said’in sarayına geçen Erdoğan, sultan tarafından saray kapısında karşılandı. Karşılamanın ardından heyetlerarası görüşmeye geçildi. Yetkililer, Erdoğan’a uygulanan protokolün 1’inci sınıf devlet protokolü olduğunu ve bu tip bir protokolün başbakan düzeyinde uygulanmadığının altını çizdiler. Sultan Kabus’un böyle bir karşılamayı, ancak devlet başkanlarına yaptığı belirtildi. Erdoğan’ın temasları sürerken eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Beşir Atalay’ın eşi Yıldız Atalay ile Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in eşi Perihan Tüzmen ile tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Erdoğan, kaldığı otelde Umman’da yaşayan Türk vatandaşlar ile biraraya geldikten sonra uçakla Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’ye geldi.

Hediye Kuran

UMMAN Sultanı Kabus bin Said, Başbakan Erdoğan’a 1. sınıf devlet protokolü uyguladı. Erdoğan da Sultan’a çok kıymetli Kuran hediye etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle