GeriDünya Oturma izni alamadı, yaşamına son verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oturma izni alamadı, yaşamına son verdi

İNGİLTERE Doncaster’da 7 yıldır yaşamasına rağmen oturma izni alamayan tekwando sporcusu 31 yaşındaki Orhan Kılınç, intihar ederek yaşamına son verdi.

Şanlıurfa'ya bağlı Halfeti İlçesi Ağrıl beldesi nufusuna kayıtlı olan ve 2002'den beri yaşadığı İngiltere’de 7 yıldır oturma izni almayı bekleyen Kılınç, kendini ağaca asarak intihar etti. Yakın çevresinden alınan bilgiye göre bekar olan ve yalnız yaşayan Kılınç'ın oturma izni alamadığı için yıllardır ailesini görmeye gidemediği ve bu yüzden bunalımda olduğu öğrenildi.

OTURUM YÜZÜNDEN İŞ BULAMADI

Yakınları, Kılınç’ın Home Office’in oturum izni olmayanları tespit etmek için yapmış olduğu işyeri baskınları nedeniyle de çalışamadığını, bu nedenle maddi zorluklar yaşadığını söyledi.

Arkadaşları tarafından kendi halinde ve içine kapanık biri olarak tarif edilen Kılınç’ın tekwandocu olduğu ve bu alanda çok sayıda madalyaya sahip bir sporcu olduğu ifade edildi.

CENAZESİ TÜRKİYE’YE GİDİYOR

Doncaster Polisi'ndenh yapılan açıklamada Orhan Kılınç’ın kendini ağaca asarak intihar ettiğini ve cenazenin Adli Tıp Raporu’ndan sonra yakınlarına teslim edileceğini belirtildi. Kılınç, Türkiye’de toprağa verilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle