Dünya Ortak yaşamın zarar görmesinden korkuyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ortak yaşamın zarar görmesinden korkuyorum

Ortak yaşamın zarar görmesinden korkuyorum

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Berlin’de Dışişleri Bakanlığı’nın konuk evi Villa Borsig’de Türk iş adamlarıyla bir araya geldi. Gabriel, Türk ve Alman hükümetleri arasındaki ihtilafların, Almanya’daki ortak yaşama yansımaması gerektiğini söyledi.

ALMANYA Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, toplantıya Almanya, Türkiye veya her iki ülkede aktif faaliyet gösteren iş adamlarını davet ettiğini söyledi. Ekonomi Bakanlığı döneminde de bu iş adamlarıyla görüşmeler gerçekleştirdiğini belirten Gabriel, bu toplantıların devam etmesinin önemine işaret etti.

ÇOK ŞEYLER YAPTINIZ
İki ülke arasında son zamanlarda yaşanan sorunlara dikkati çeken Gabriel, “Almanya ile Türkiye veya Avrupa ile Türkiye arasındaki güncel ihtilafların, Almanya’daki Türk halkı ile Almanlar arasında veya ülkedeki Türk toplumu üzerinde olumsuz etkiye yol açacağı endişesini taşıyorum. Kesinlikle bunun önüne geçmeliyiz. Biz, birbirimize aitiz. Biz, bir ülkeyiz. Türkiye’den gelenler veya onların çocukları, bu ülkenin kalkınması için çok şey yaptı” dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ
Almanya’daki Türklerin ülkenin refah düzeyinin artmasına katkıda bulunduklarını ifade eden Sigmar Gabriel, “Biz, Türkiye’deki ve Türk hükümeti ile Alman hükümeti arasındaki ihtilafların ilişkilerimizi hiçbir şekilde olumsuz etkilememesi için elimizden geleni yapmalıyız. Bu, bizim ortak ülkemiz. Muhataplarımın da bunu böyle gördüklerinden eminim” diye konuştu.
Yaklaşık 20 Türk kökenli iş adamının katıldığı toplantıda Uyum, Göç, Mültecilerden sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz da hazır bulundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle