GeriDünya Ortadoğu'da barış için çaba
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ortadoğu'da barış için çaba

Ortadoğu'da barış için çaba
refid:14628787 ilişkili resim dosyası

Filistin ile İsrail arasında dolaylı barış görüşmelerine başlanacağına günler kala Filistin lideri Abbas, Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek'le görüştü.

İsrail ile Filistin arasında dolaylı görüşmelerin başlayacağının resmen açıklanmasına günler kala Filistin lideri Mahmud Abbas, Mısır'ın başkenti Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'le görüştü. Filistin lideri Abbas ile Mübarek, dolaylı görüşmelerin başlamasına uygun koşulların hazırlanması için bir araya geldi.

Abbas-Mübarek görüşmesi, Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek'in İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile görüşmesinden iki gün sonra gerçekleşti. ABD'nin Ortadoğu temsilcisi George Mitchell ve Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, İsrail ile Filistin arasında dolaylı görüşmelerin başlaması için çaba harcıyor.

MITCHELL İKİ LİDERLE GÖRÜŞECEK

Dolaylı görüşmeleri başlatmak için ABD'nin Ortadoğu temsilcisi Mitchell'ın bugün akşam saatlerinde İsrail Başbakanı Netanyahu ve Cuma günü de Filistin lideri Abbas'la görüşmesi bekleniyor.

Öte yandan İsrail ile Filistin arasında dolaylı görüşmelerin başlayacağına ilişkin açıklamanın cumartesi gününden önce yapılmayacağı belirtiliyor.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle