GeriDünya Ordu devrede
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ordu devrede

Ordu devrede
refid:3755996 ilişkili resim dosyası

Japonya’nın kuzey ve batısının 3 metreyi aşan karın altında kalması üzerine sivil savunma birlikleri afetzedelere yardım için seferber oldu.

JAPONYA kar felaleti yaşıyor. Geçen ay başından beri en az 61 kişi çatıda karları temizlerken düşerek ya da meydana gelen trafik kazası sonucu öldü. Kar kazalarında 800 kişi de yaralandı. Kar herkesi esir aldı, ev ve arabalar kar altında kaldı.

Haftasonu devam edecek

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının ülkenin kuzey ve batısında haftasonu da devam edeceği uyarısında bulundu. Kar kalınlığı Japon Denizi’ne bakan Niigata bölgesindeki Tsunanmachi’de 393 santim ile rekor kırarken, Nagano bölgesinin Nozawaonsenmura kentinde ise 329 santime ulaştı.

Sivil savunma güçleri

Bölgenin imdadına ise Sivil Savunma Ekipleri yetişti. İkinci Dünya Savaşı sonrası Japonya askeri birliklerine ordu demeyip, "sivil savunma güçleri" demeyi tercih ediyor. Bu ekipler son günlerde gece-gündüz çalışarak felaketin yolaçtığı hasarın yaralarını sarmaya çalışıyor.

Halka yardım eli uzattılar

Yoğun kar yağışının sürmesinin beklendiği Nagano’ya sevk edilen askeri birlikler, halka kar örtüsünün kaldırılması için yardım ediyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle