Dünya Haberleri

DÜNYA

  Oramiral Ataç Atina'da temaslarına başladı

  A.A.
  01.10.2008 - 09:23 | Son Güncelleme:

  Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, güven artırıcı önlemler kapsamında Atina'ya yaptığı resmi ziyaret çerçevesinde temaslarına başladı.  -DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI ORAMİRAL ATAÇ
  ATİNA'DA TEMASLARINA BAŞLADI

  (FOTOĞRAFLI)

  ATİNA (A.A) - 01.10.2008 - Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, güven artırıcı önlemler kapsamında Atina'ya yaptığı resmi ziyaret çerçevesinde temaslarına başladı.
  Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yorgo Karamalikis'in davetlisi olarak dün Atina'ya gelen Oramiral Ataç, bu sabah kent merkezinde yer alan Sindagma Meydanı'ndaki Meçhul Asker Anıtına çelenk koydu.
  Yunanistan'ı resmen ziyaret eden ilk Türk Deniz Kuvvetleri Komutanı olan Oramiral Ataç, tören kıtasını teftişinin ardından ikili ve heyetler arası görüşmelerin yapılacağı Deniz Kuvvetleri Komutanlığına geçti.
  Görüşmelerde, Ege'de güven artırıcı önlemler çerçevesinde gerçekleştirilen faaliyetlerin değerlendirileceği ve bu alanda geleceğe yönelik adımların gözden geçirileceği belirtildi.
  Oramiral Ataç, dün Pire Türk Şehitliğine yaptığı ziyaret sırasında gazetecilere, görüşmelerde en önemli gündem maddesinin dostluk ve yakınlaşma olacağını vurgulamış ve “Artık problemleri ortadan kaldırıp, geleceğe bakmak istiyoruz” diye konuşmuştu.
  Ataç, iki gün sürecek resmi görüşmelerin ardından 3 Ekim Cuma günü Nafplio kentine yapacağı kısa ziyaretin ardından Yunanistan'dan ayrılacak.
  (AÇ-MCT)
  09:10 01/10/08
  "
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı