GeriDünya Operasyona tüm Iraklılar çok sert karşılık verir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  46
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Operasyona tüm Iraklılar çok sert karşılık verir

Irak Hükümet Sözcüsü Ali Dabbağ, sınırötesi operasyon yapılması halinde Türkiye’nin bütün Iraklılar tarafından çok sert karşılık alacağını bildirdi.

Irak Hükümet Sözcüsü Ali Dabbağ, Türkiye’nin sınırötesi operasyonu konusunda yaptığı açıklamada, Türkiye’nin, Kürt bölgesine yönelik her türlü operasyonunun bütün Iraklılar tarafından çok sert bir karşılık alacağını belirtti. Dabbağ, Irak’ın egemen bir ülke olduğunu da ifade etti.

Peyamner Haber Ajansı’na konuşan Dabbağ, Türkiye’nin, kendi iç sorunlarına yönelik kendi sınırları dışında çözüm aramaması gerektiğini belirterek, Irak’ın, başka ülkelerin kendi sorunlarını çözdüğü bir bölge olmayacağının altını çizdi.
Dabbağ, Irak’ta şu anki güvenlik durumunun özellikle bölge ülkeleri tarafından gözardı edilmesinin kabul edilemeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Irak’a yönelik herhangi bir askeri operasyon ülkedeki durumu daha da istikrarsızlaştıracak. Bu yüzden Türk yetkililerden Irak’a operasyon düzenlemesi planından uzak durmalarını istiyoruz. Aksi taktirde Türkiye bütün Iraklılar tarafından çok sert bir karşılık alır.”

Kuzey Irak’a gelen hükümet sözcüsü Ali Dabbağ, Kürt Bölgesi Başkanı Mesut Barzani ve Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle