Dünya Haberleri

DÜNYA

  Onu yakmak istediğim için çok utanıyorum

  BERLİN
  12.05.2017 - 15:27 | Son Güncelleme:

  Berlin’de metro istasyonunda yatan evsiz bir kişiyi yakarak öldürmeye teşebbüsle suçlanan altı sanığın yargılanmasına devam edildi. Davanın ikinci duruşmasında evsizi yakmaya kalkan bir numaralı sanık ifade verdi.

  SANIK Nour N. (21), ifadesini yazılı olarak verdi. İfadesinde sanığı yakmaya kalkıştığını itiraf eden sanık, ancak bunu aşırı derecede uyuşturucu ve alkolün etkisiyle yaptığını ileri sürdü. “Bankta yatan kişinin yakılmaya kalkılmasında sorumluluk benim. Ben o gün hem alkol, hem de uyuşturucu almıştım” dedi. Yazılı ifadesinde esrar ve eroinin yanı sıra sentetik uyuşturucu da aldığını ileri süren sanık, ayrıca votka içtiğini de anlattı. Nour N., “Yaptığımdan çok utanıyorum. Benim yüzümden mültecilere kötü bakıldığı için çok özür diliyorum” dedi. Davanın Haziran ayının ikinci haftasında sonuçlanması bekleniyor.
  Yaşları 16 ile 21 arasında değişen altı mülteci genç, geçen yıl Noel akşamı Berlin’in Kreuzberg semtindeki Schönlein Metro İstasyonu’nda bankta yatan 37 yaşındaki evsiz bir kişiyi yakmaya kalkmıştı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı