GeriDünya Ona yasak olmaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ona yasak olmaz

Ona yasak olmaz
refid:13640830 ilişkili resim dosyası

Danimarka’da, son yıllarda pitbull cinsi köpeklerin saldırılarında artış görülmesi üzerine, Adalet Bakanı Brian Mikkelsen 14 cins köpeğin ülkeye sokulması, üretilmesi ve bakımının yasaklanması konusunda bir öneri hazırlattı. Yasaklanacak köpekler arasında Türk Kangal köpeklerinin de yer alması tepki çekti.

Sosyalist Halk Parti Milletvekili Özlem Sara Çekiç, “Kangal’ın bu listede alınmasında ne gibi bir araştırma yapıldığını açıklamalarını isteyeceğim. Kangal dünyada insana en yakın köpeklerden biridir” dedi.

Almanya’nın Bayreuth kentinde yaşayan Kangal sahibi Yozgatlı Yıldıray Kozan, “İnsanlara sadakati Amerikan askerleri tarafından tescillenmiş kendi yetiştirdiğim bir Kangal’ı Bakan Mikkelsen’e hediye etmeye hazırım” dedi. Yıldıray Kozan, “Kangalın saldırgan ve yırtıcı olduğu doğru değil. Bakanın, kangalı yanlış ellerde besleyen kişiler tarafından yırtıcı ve saldırgan yetiştirilmesini baz alarak yaptığı açıklamayı kabul etmiyoruz. Hangi hayvan olursa olsun, yanlış yetiştirirseniz dost yerine düşman olur. Kangal zayıfa dokunmaz. Koruyucu ve sadık bir köpektir. Sahibinin her sözünü dinler. Amerikan askerleri, seneler önce Türkiye’den Amerikan ordusuna götürdükleri kangal köpeklerinin ne kadar sadık olduklarını tespit ederek açıklamışlardır” diye konuştu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle