GeriDünya Ölmüş olabilir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  39
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölmüş olabilir

Ölmüş olabilir
refid:17134391 ilişkili resim dosyası

Belçika basını, Özdemir Sabancı’nın katili terörist Fehriye Erdal’ın öldürülmüş olabileceğini öne sürdü.

Belçika basınında yer alan haberlere göre, Belçikalı anti-terör müfettişleri, ilk kez, DHKP/C’li Fehriye Erdal’ın hayatta olmadığı düşünüyorlar. Bu nedenle Belçika yargı organları Erdal’ı aktif şekilde aramaktan vazgeçtiler.
Bazı basın organlarının birleşiminden oluşan Concentra’nın haberine göre polis müfettişleri, Erdal’ın yakalanıp, konuşma olasılığı nedeniyle, kendi örgütü tarafından öldürülmüş olabileceğini iddia etti.
Fehriye Erdal’ın örgüt içinde küçük bir balık olduğunu ileri süren anti-terör müfettişleri, “Ancak çok şey biliyor. Bununla beraber bir kişiyi bu kadar zaman gizleme çok paraya mâl oluyor” dediler. Belçika’da çete kurma, sahte belge, yasadışı silah bulundurma ve örgüt üyeliği suçlarından gözaltına alınıp bir dönem hapiste tutulan Erdal, 5 yıl önce kayıplara karıştı.

Bakan Atalay: Bilgim yok

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Batman’da, NTV’ye yaptığı açıklamada Özdemir Sabancı’nın katili Fehriye Erdal’ın öldürüldüğüne dair bir bilgiye sahip olmadığını söyledi. Dışişleri yetkilileri de Belçika makamları ile Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği’nden bu doğrultuda gelmiş resmi bir bildirimin olmadığını, ancak iddianın araştırıldığını söylediler.     


Yorumları Göster
Yorumları Gizle