GeriDünya Ölmedim işte ben buradayım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölmedim işte ben buradayım

Ölmedim işte ben buradayım

Öldüğü ya da hasta olduğu için sürekli dublör kullandığı iddia edilen Kuzey Kore lideri Kim Jong Il'in yeni görüntüleri ortaya çıktı.

KORE LİDERİ YENİDEN ORTAYA ÇIKTI

Kuzey Kore lideri Kim Jong Il'in yaşamını yitirdiği ya da ağır hasta olduğu iddiaları her geçen gün yabancı basında daha sık yer almaya başladı. Kuzey Kore ise liderlerinin sağlık durumunun iyi olduğunu göstermek için sürekli yeni görüntüler yayınlıyor. Son olarak Kuzey Kore devlet televizyonu KCTV, Kim Jong Il'in yeni görüntülerini yayınladı.

Bir kadın askeri birliğini denetlerken görüntülenen Kim Jong Il'in oldukça sağlıklı olduğu görülüyor. Kuzey Kore devlet televizyonu son olarak liderleri Kim Jong Il'in görüntülerini iki ay önce yayımlamıştı.

UAEK'ye nükleer tesislerini kapattı

Öte yandan Kuzey Kore Yongbyon  nükleer tesisini Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) gözlemcilerine  kapattığını açıkladı. Beyaz Saray ise bu karardan üzüntü duyduğunu açıkladı.

Beyaz Saray sözcüsü Gordon Johndroe, gözlemcileri tesisten yasaklamaya yönelik her adımın üzücü olduğunu söyledi.

Sözcü, altılı görüşmeler sırasında varılan anlaşmalar uyarınca tüm tarafların yükümlülüklerini yerine getirmesini beklediklerini ve altılı görüşmelerin süreceğini belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle