Dünya Haberleri

DÜNYA

  Olağanüstü kongre mayıs sonunda

  Hürriyet Haber
  26.04.2004 - 16:53 | Son Güncelleme:

  Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili'nin istifasının ardından kulüp binasında toplanan yönetim kurulu, olağanüstü kongre kararı aldı. Siyah-beyazlı kulüpte olağanüstü kongre tarihi 23-30 Mayıs olarak belirlendi.

  Serdar Bilgili'ye yapılanları tasvip etmenin mümkün olmadığını belirten Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Haşmet Bedii Kürüm,  ''Bizler buraya başkanımızla geldik, başkanımızla gideriz. Kendisini sonuna kadar destekliyoruz. Yönetim olarak olağanüstü kongrenin 23 ve 30 Mayıs tarihlerinde yapılması kararını aldık'' dedi. 

  GÜRELİ: ADAY DEĞİLİM

  Akaretler'deki kulüp binasında gerçekleştirilen toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İkinci Başkan Hüsnü Güreli de başkanın verdiği karara destek olduklarını ve sonuna kadar arkasında yer alacaklarını söyledi.

  Başkan Bilgili'nin verdiği kararla bir insanın hayatta onuru için yaşadığını gösterdiğini belirten Güreli, "30 dakika boyunca galiz küfürlerin edildiği, genelin de bu küfürlere tepki vermediği bir ortamda başkanın doğru yaptığını söylüyorum. Biz buraya hizmet etmek için geldik, küfür yemek için değil" dedi.

  Güreli, basın mensuplarının "Siz aday olacak mısınız?" sorusuna ise "Ben Serdar Bilgili ile 10 yıldır kader birliği yaptım. Onun tepkisi neyse benimki de odur. Başkanlığa aday olmayacağım, yöneticilik hayatıma nokta koyuyorum" diye konuştu.

  ÖZDOĞAN: İKNA EDEMEDİK

  Asbaşkan İbrahim Özdoğan ise Başkan Bilgili'yi kararından vazgeçirmek için ikna edemediklerini söyledi.

  Mayıs ayının sonlarında olağanüstü kongreye gideceklerini anlatan Özdoğan, "İnşallah bundan sonraki başkanlara böyle küfür edilmez. Artık futbolu iyi bir şekilde seyretmeyi öğrenmeliyiz" dedi.

  Yönetici Birol Güven de başkanın kararının Türk sporuna ve siyasetine örnek olması gerektiğini vurguladı. Bilgili'nin kararından vazgeçmeyecek bir yapıya sahip olduğunu anlatan Güven, "Onun yerinde olsam ben de aynı kararı verirdim" diye konuştu.

  Yönetici Fikret Ercan da, Başkan Bilgili'nin haysiyetli ve onurlu bir insana yakışanı yaptığını belirterek, "Beşiktaş'ı birçok holdinge sahip büyük bir şirket haline getiren Bilgili'ye bunlar yapılmamalıydı" dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı