GeriDünya Okyanusu yakarak kurtaracaklar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okyanusu yakarak kurtaracaklar

Okyanusu yakarak kurtaracaklar
refid:14555305 ilişkili resim dosyası

Meksika Körfezi'nde batan platformun ardından denize hala günde 140 ton petrol akıyor. ABD'li yetkililer çevre felaketini önlemek için denizi ateşe verecek.

DÜNYA BU FELAKETE MÜDAHALE EDEMİYOR

DENİZ PETROL TABAKASIYLA KAPLANDI-WEB TV

Meksika Körfezi'nde BP'nin patladıktan sonra batan petrol platformu "Deepwater Horizon" tarihin en büyük çevre felaketlerinden birine neden oluyor. Kötü hava koşulları nedeniyle denize petrol sızması engellenememişti. BP şirketi robotlar kullanarak sızıntıyı önlemeye çalıştı ancak şu ana kadar onlar da başarılı olamadı. ABD sızıntının devam etmesi halinde okyanus üzerinde biriken petrol tabakasını yok etmek için denizi ateşe vermeyi planlıyor. ABD sahil güvenlik yetkilisi Mary Landry, sızan petrol bugün de durdurulamazsa, çevre felaketini önlemek için denizi ateşe vereceklerini açıkladı.

ABD sahil güvenlik yetkilisi Landry, "Sızıntı böyle devam ederse, ABD tarihinin en kötü çevre felaketlerinden biri olacak" dedi.

Hala günde 140 ton ham petrol denize dökülüyor. Yetkililer şu anda sızan petrolün çevreye verdiği maddi zararın ne kadar olacağını tahmin edemiyor.

Patlama sonrası kaybolan 11 işçinin de akibeti henüz bilinmiyor ancak işçilerin yaşamını yitirdiği tahmin ediliyor. Uydu görüntülerine göre, hızla yayılan petrol örtüsü 1550 kilometre karelik bir alana ulaşıyor

Yorumları Göster
Yorumları Gizle