GeriDünya Okyanustaki mucizenin adı Bahia
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okyanustaki mucizenin adı Bahia

Okyanustaki mucizenin adı Bahia
refid:11985478 ilişkili resim dosyası

Yemen’den Komor Adaları’nın başkenti Moroni’ye giderken önceki gün Hint Okyanusu’na çakılan uçaktan kurtulan tek kişi olan yolcunun kimliği belli oldu. 14 yaşındaki Bahia Bakari adlı genç kız, güç bela yüzdüğü okyanusta denizcilerin kendisini fark etmesiyle kurtulmuş.

YAKINLARINA AĞLIYORLAR

Fransa’nın Marsilya kentinde yaşayan Bahia ile annesi Komor’a gitmek için bindikleri uçaktaki 142 yolcudan ikisiydi. Kötü hava koşulları nedeniyle uçak 153 kişiyle okyanusa çakılırken herkesin öldüğü düşünülmüştü. Ancak kurtarma operasyonunda 14 yaşında Bahia bulundu. Kurtarılmadan önce 13 saat okyanusta yaşam mücadelesi veren Bahia, güç bela yüzerek yardım çığlıkları attı. Komorlu Çavuş Said Abdilai, genç kızı suda bulduklarında kendisine atılan can simidini tutamadığını, bu nedenle suya atlamak zorunda kaldığını anlattı. Fransa Devlet Bakanı Alain Joyandet ise, Komor’daki hastanede Bahia’nın yaşadıklarını anlatırken, “Gerçek bir mucize. O cesur bir kız. Saat 01.30’dan

/images/100/0x0/55ea8092f018fbb8f8842873
15.00’e kadar uçağın bir parçasına tutundu” dedi. Joyandet, Bahia’nın kendisini kurtarması için oradan geçen bir tekneye sinyal verecek kadar güçlü olduğunu söyledi.

Annesinin yaşadığını sanıyor

PARİS’teki hastaneye yatırılacak olan genç kızın fiziki olarak bir tehlikesinin olmadığı, ancak travma geçirdiği söylendi. Genç kız kazada ölen annesinin ise yan odada tedavi gördüğünü sanıyor. Kızı Bahia ile telefonda görüşen baba Kasım Bakari ise “Kızımın böyle bir kazadan kurtulacağını hiç düşünemezdim” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle