GeriDünya Öğrencileriyle cinsel ilişkiye giren öğretmene 30 yıl hapis
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencileriyle cinsel ilişkiye giren öğretmene 30 yıl hapis

Öğrencileriyle cinsel ilişkiye giren öğretmene 30 yıl hapis
refid:29511040-spot ilişkili resim dosyası

ABD'nin Utah eyaletinde tecavüz, cinsel taciz ve reşit olmayan biriyle cinsel ilişki gibi suçlardan hâkim karşısına çıkan İngilizce öğretmeni Brianne Altice, 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Aralık 2014'te Kaysville kentindeki Davis Lisesi'nden kovulan Altice, üç erkek öğrencisini en az iki kez istismar ettiğini kabul etmişti.

36 yaşındaki öğretmen, duruşmada mağdurlardan ve ailelerinden özür dilerken, "Ben insanım ve hayatımın çok korunmasız bir döneminde her şeyi berbat ettim” dedim. Avukatı da Altice'ın evde hor görüldüğünü ve kendine güven sorunu yaşadığını anlattı.

Kefaletle serbest bırakıldıktan sonra öğrencilerden biriyle ilişkisinin devam ettiği ortaya çıkınca hapse atılan Altice, Yargıç Thomas Kay’a geçen ay bir mektup göndermiş ve “zararsız olduğunu ve bir daha suç işlemeyeceğini” söyleyerek onu hapse atmamasını talep etmişti.

ABD'li öğretmen, 16 yaşındaki bir çocuğun polise, öğretmeniyle cinsel ilişkiye girdiğini söylemesi, bir başka öğrencinin de ders aralarında öpüşmeye başladıktan sonra seviştiklerini iddia etmesi sonucu Aralık 2013'te yakalanmıştı.Yorumları Göster
Yorumları Gizle