Dünya Öğrenciler First Lady'ye isyan etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenciler First Lady'ye isyan etti

Öğrenciler First Lady'ye isyan etti

ABD Tarım Bakanlığı’nın çıkardığı yeni kanunla değiştirdiği okul yemekleri tüm ülkede eleştirilmeye devam ediyor. Yemekleri beğenmeyen öğrenciler faturayı First Lady Michelle Obama’ya kesti.

Obezlik sorunu ve gençlerin şişmanlamasını önlemek için çalışan Michelle Obama’nın girişimleriyle okullarda öğrencilere daha sağlıklı yemekler verilmesi için yeni bir düzenlemeye gidilmişti. Ancak öğrenciler porsiyonları azaltılan ve ‘sağlıklı hale getirilen’ okul yemeklerinin ‘hapishane yemeğine’ döndüğünü söyleyerek Twitter’da Michelle Obama’yı topa tutuyor.

Öğrenciler yemeklerin fotoğrafını çekerek, #ThanskMichelleObama (Teşekkürler Michelle Obama) etiketiyle paylaşıyorlar.

Öğrencilerin pek çoğu azalan porsiyonlardan şikayetçi. Bir öğrenci öğle yemeği için sadece kahve aromalı yağsız süt ile bir tabak mısır cipsi verilmesi karşısında tepki gösteriyor.

Başka bir öğrenci ise attığı tweet’te ne olduğu anlaşılamayan öğle yemeğinin fotoğrafını, “bunun yeterli olduğunu mu düşünüyorsunuz” notuyla paylaştı.

Öğrenciler First Ladyye isyan etti

Öğrencilerin şikayeti sadece porsiyonlarla ilgili değil. Lapa gibi olmuş pirinç ve çürümeye yüz tutmuş meyvelerle karşılaşan öğrenciler de sosyal medyada isyan ediyor.

Öğrenciler First Ladyye isyan etti Öğrenciler First Ladyye isyan etti
Twitter'da öğrencilerin paylaştığı fotoğraflardan bazıları

Okul yemeklerine getirilen yeni standartlarla birlikte ortaya çıkan problemlerden biri de yiyecek israfı. Neredeyse her eyalette yemekleri beğenmeyen öğrenciler verilenleri çöpe atıyor.Öğrenciler First Ladyye isyan etti


Yorumları Göster
Yorumları Gizle