Dünya Öfke cuması için takviye kuvvet görevlendirdiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öfke cuması için takviye kuvvet görevlendirdiler

Öfke cuması için takviye kuvvet görevlendirdiler

İsrail, ABD'nin Kudüs'ü başkent olarak tanıyacağını bildirdiği açıklamanın ardından bugünkü protestolar için hazırlanıyor. İsrail Emniyet Müdürlüğü, işgal altındaki Doğu Kudüs ve çevresinde ek polisler görevlendirildiğini, polisin protesto gösterilerine müdahale etmeye hazır olduğunu açıkladı.

ABD'nin Kudüs'ü başkent olarak tanıyacağına ilişkin kararının ardından tüm dünyadan tepki yağmaya devam ediyor. Müslüman dünyası Öfke Cuması için sokağa çıkma çağrısında bulundu.

Mescid-i Aksa'ya girişlere ise yaş sınırlaması getirilmediği açıklamasında bulunan İsrail Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Micky Rosenfeld, "Kudüs ile Eski Şehir bölgesinde ve çevresine ek polisler konuşlandırıldı. Polis zaruri olması halinde protestoculara karşılık vermek için hazır." ifadesini kullandı. 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının ardından Filistinli gruplar protesto düzenleme çağrısında bulunmuştu. Filistin direniş örgütü Hamas, bugünü "Öfke günü" ilan ederek intifada çağrısında bulunmuştu. 

Dün de işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da protesto gösterileri vardı. İsrail askerlerinin Batı Şeria'daki gösterilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahalesinde 108 Filistinli yaralanmıştı. 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle