GeriDünya Odabaşı'nın yeni hedefi olimpiyatlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Odabaşı'nın yeni hedefi olimpiyatlar

Ankara'da dün sona eren 47. Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası'nda, 60 kiloda altın madalya kazanan Tevfik Odabaşı, Atina'da yapılacak olimpiyat oyunlarında şampiyon olmak istediğini söyledi.

Odabaşı Avrupa Şampiyonu olduktan sonra ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret etti. Atatürk'ün mozolesi önünde saygı duruşunda bulunarak, dua eden Tevfik Odabaşı, "Ata'nın huzuruna Avrupa şampiyonu olarak çıkmaktan büyük gurur duydum" diye konuştu.

Büyükler kategorisinde daha önce Akdeniz Oyunları şampiyonluğu ve ordulararası dünya üçüncülüğü bulunduğunu, fakat Avrupa şampiyonluğuna ilk kez ulaştığını ifade eden 23 yaşındaki Odabaşı, şunları söyledi:

"Avrupa Şampiyonası'nda kazandığım altın madalyayla tarihe geçtim. Artık hedefim öncelikle Atina'da düzenlenecek Olimpiyat Oyunları'nda da şampiyonluğa ulaşmak. Sıkletimde dünya şampiyonu Harun Doğan ve Avrupa şampiyonu Arif Kama gibi önemli sporcular bulunuyor. Fakat ben her ikisinden de daha iyiyim. Zaten en büyük rakibim olan Harun Doğan'ı hem Yaşar Doğu Turnuvası'nda hem de Polonya'da düzenlenen uluslararası turnuvada yenerek bunu kanıtladım."
   
ERDEMİRSPOR'DAN TRANSFER TEKLİFİ
   
Bu arada Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan sporculardan Tevfik Odabaşı ile Aydın Polatçı'ya, Erdemirspor Kulübü transfer teklifinde bulundu.

Bu sezon İkinci Lig'de şampiyon olarak Birinci Lig'e yükselen Erdemirspor Serbest Güreş Takımı'nın Antrenörü Gürsel Uzunca, İzmir TEKEL Spor Kulübü'nde forma giyen Tevfik Odabaşı ve Ankara ASKİ Spor'dan Aydın Polatçı'yı mutlaka transfer etmek istediklerini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle