GeriDünya Obama'nın tokalaştığı Meksikalı virüsten öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  38
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obama'nın tokalaştığı Meksikalı virüsten öldü

Obama'nın tokalaştığı Meksikalı virüsten öldü
refid:11525180 ilişkili resim dosyası

ABD Başkanı Barack Obama'nın Meksika ziyareti sırasında tokalaştığı Meksikalı arkeolog Felipe Solis domuz gribi semptomlarından hayatını kaybetti.

Arkeolog Felipe Solis'in Obama ile görüşmesinden 24 saat sonra ölmesi Beyaz Saray'da da panik yarattı.  Arkeolog Solis, Obama'nın Meksika ziyaretinde bir müze gezisinde ABD Başkanı'na eşlik ettiği belirtildi. Obama'nın sağlık danışmanları, 13 Mayıs'ta ilk domuz gribi vakasına rastlandığında bile ziyaret konusundaki endişelerini Beyaz Saray'a bildirmişti.

Beyaz Saray'dan bu sabah yapılan açıklamada, 13 Nisan'da Meksika'yı ziyaret eden ABD Başkanı Barack Obama'da domuz gribi semptomlarına rastlanmadığı belirtildi.

Beyaz Saray'da düzenlenen basın toplantısında 10 gün önce Meksika'yı ziyaret eden ABD Başkanı Barack Obama'da domuz gribi semptomlarına rastlanmadığı, bu yüzden test yapılmasına gerek görülmediği kaydedildi.

Toplantıda, ülkede görülen 20 vakadan 19'unun iyileştiği, sadece bir hastanın tedavi altında olduğu belirtildi.

103 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İlk defa Meksika'da görülen domuz gribi virüsünden şimdiye kadar 103 kişi hayatını kaybetti. Domuz gribi vakaları Meksika'dan sonra ABD, Yeni Zelanda, İngiltere, İsrail, İspanya ve Fransa'da görüldü.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle