Dünya Haberleri

DÜNYA

  Obama’ya saldıran yazar Kenya’dan kovuldu

  Hürriyet Haber
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’de Demokratların başkan adayı Barack Obama’yı ağır iddialarla eleştiren "Obama Ulusu: Solcu politikalar ve kült kişilik" adlı kitabın yazarı Jerome Corsi, Obama’nın baba tarafından memleketi olan Kenya’da gözaltına alındıktan sonra sınır dışı edildi.

  Corsi, Obama’nın başkanlık için uygun olmadığını ileri sürdüğü kitabının tanıtımı için Kenya’ya gelmişti. Obama’nın Müslüman olarak yetiştirildiği, radikal siyah bir kilisenin üyesi olduğu ve Amerika için tehlikeli bir şahıs olduğu iddialarını da kitabında işleyen Corsi, Kenya’daki bir misyoner grubu tarafından davet edilmişti.

  Kenya’daki göçmenlik bürosu yetkilisi Carlos Maluta, ABD’de gelecek ay yapılacak başkanlık seçiminde yarışacak Obama’yı eleştiren kitabın yazarı Corsi’nin çalışma izni olmadığını belirtti ve sınır dışı edilmesi kararın bu nedenye alındığını söyledi.

  Corsi, Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’na getirilerek sınır dışı edildi.

  Corsi kitabında, Illinois senatörü Obama’nın başkanlık için tehlikeli ve radikal bir aday olduğunu ileri sürmüştü. Pek iyi tanımadığı babası Kenyalı bir ekonomist olan Obama, Kenya’da çok popüler.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı