GeriDünya Obama: Sürekli düşen tek şey halk desteğim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obama: Sürekli düşen tek şey halk desteğim

Obama: Sürekli düşen tek şey halk desteğim
refid:14599179 ilişkili resim dosyası

ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray Muhabirleri Derneği’nin geleneksel yemeğinde yaptığı esprilerle davetlileri kahkahalara boğdu.

Geceye, medya devi Rupert Murdoch, yönetmen Steven Spielberg, aktris Scarlett Johansson ve aktör Michael Douglas’ın da aralarında bulunduğu 3 bin seçkin konuk katıldı. Obama’nın konuşmasındaki espriler, bu yılın ikinci konuşmacısı olan komedyen Jay Leno’nunkileri gölgede bıraktı. Başkan’ın en çok gülünen esprisi şuydu:
“Bir yıl önce bu yemekte konuştuğumdan beri pek çok iniş-çıkış yaşandı. İstikrarlı giden tek şey bana verilen halk desteği. Çünkü o sürekli düşüşte. Siyaset böyledir, kafamı takmıyorum. Zira bir yandan da doğduğum ülkede bana verilen destek hala çok yüksek. İki şey kolay bulunmaz: Aşk ve doğum belgesi.”
Tek gecelik ilişki
ABD başkanları her yıl dernek yemeğinde “stand-up” tarzında bir konuşma yapıyor. Başkanın dışında o yılın gözde bir TV komedyeni de gecede konuşuyor. Washington Post, bu yılki partide iki parti kurmaylarının buzları eritmesini, “Demokratlar ve Cumhuriyetçiler flört etti, ama herkes ‘bunu yapmak zorunda mıyız’ modundaydı. Bir tür tek gecelik ilişkiydi” ifadesiyle yorumladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle