Dünya Haberleri

DÜNYA

  Obama son yumruğu indiriyor

  Hürriyet Haber
  30.10.2008 - 11:57 | Son Güncelleme:

  ABD seçimlerinde son 5 güne girilirken, anketlere göre Demokrat aday Barack Obama, Cumhuriyetçi aday John McCain'in 7 puan önünde gidiyor.

  OBAMA CLİNTON'LA ŞOV YAPTI

  Barack Obama kararsız olan yüzde 8'lik seçmeni ikna etmek için de bugün ülkenin en önemli 7 televizyon kanalında ABD halkına seslenecek. Böylece Obama'nın McCain'e son yumruğu da indirmesi bekleniyor.

  CBS, Fox ve NBC'de niçin başkan olması gerektiğini İngilizce anlatırken, İspanyol seçmenlere de Univision, BET, MSNBC ve TV One'da İspanyolca seslenecek.

  Reyting rekorları kıran bir beyzbol maçının ardından prime timeda ekrana gelecek olan Obama, yarım saatlik seçim kampanyası için 5 milyon dolar ödeyecek.

  Obama farkı koruyor

  4 Kasım'da yapılacak başkanlık seçiminde Demokratların adayı Barack Obama, Cumhuriyetçilerin adayı John McCain  ile arasındaki farkı koruyor.

  Reuters/C-SPAN/Zogby tarafından yapılan son kamuoyu yoklamasında  Obama'nın yüzde 50, McCain'in yüzde 43'lük oy desteğine sahip olduğu belirtildi. Ankette, Obama'nın son 10 günde 7 kez yüzde 50'ye ulaştığı ya da bu oranı  geçtiğine dikkat çekildi.

  Clinton, Obama'yı 'yeni başkan' ilan etti

  Demokrat Parti başkan adayı Barack Obama, seçmenin karşısına eski ABD Başkanı Bill Clinton'la birlikte çıktı. Clinton 35 bin kişinin önünde Obama'yı "yeni başkan" olarak ilan etti.

  Clinton, Florida mitingindeki konuşmasına "Yeni başkanınızı karşılamaya hazır mısınız?" diyerek başladı.

  Obama için seçmenden oy isteyen Clinton, özellikle kararsız seçmene seslendi. Eski başkan, Obama'ya oy vermek için birçok neden olduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı