GeriDünya Obama’nın Müslüman kardeşi ortaya çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obama’nın Müslüman kardeşi ortaya çıktı

Obama’nın Müslüman kardeşi ortaya çıktı
refid:9524834 ilişkili resim dosyası

ABD başkan adayı Barack Obama İngiltere’yi ziyaret ettiği sırada, Berkshire’deki evinde ulaşılan Müslüman üvey kardeşi Bernard Obama, "Kardeşimle gurur duyuyorum" dedi.

İngiliz Sun gazetesi muhabiri, izini sürdüğü 37 yaşında Bernard’ı önceki akşam buldu. Bernard, ülkeyi ziyaret eden ağabeyini görmek için TV izlediği sırada kapısını çalan muhabirin sorularını yanıtladı. Üzerinde şort ve tişört, çıplak ayakla muhabiri evine buyur eden Bernard, "Büyük kardeşimle gurur duyuyorum. Onun başkan olacağı ihtimali doğrusu komik bir duygu uyandırıyor bende" dedi.

Kenya’nın başkenti Nairobi’de sahibi olduğu mağazada oto parçaları sattığını belirten Bernard, "Sık sık gelirim" dediği İngiltere’de, sosyal konutlarda annesi Kezia (67) ile birlikte oturuyor. Bernard, "İlk kez 17 yaşındayken Barack ile
/images/100/0x0/55eaa2baf018fbb8f88cefac
karşılaştım. Babam Müslüman’dı ben de 18 yıl önce Müslümanlığı seçtim. Barack ise Hıristiyandır" dedi.

Babaları Barack Obama Snr., 1957 yılında Kezia ile evlenmiş. Daha sonra gittiği ABD’de Ann Dunham ile yaşamını birleştirmiş. Bu evlilikten de Barack dünyaya gelmiş. Dunham ile boşandıktan sonra baba Obama, eski eşine geri dönmüş ve 1982 yılında trafik kazasında ölmüş. Müslüman Bernard ile Barack baba bir kardeş.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle