GeriDünya Obama kazanırsa da FELAKET
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obama kazanırsa da FELAKET

Obama kazanırsa da FELAKET
refid:10211136 ilişkili resim dosyası

Aşırı dinci Hıristiyan gruplar, "Obama kazanırsa felaket olur" diyorlar. İddiaya göre, Obama başkan olursa, gay evlilik her yerde yasal olacak. Ruslar Baltık ülkeleri ve Doğu Avrupa’yı işgal edecek. İsrail’e nükleer saldırı yapılacak ve terörist saldırıları ABD kentlerini vuracak. Daha önce de Amerikalı güvenlik yetkilileri, "Obama kaybederse ülke karışır" iddiasını ortaya atmışlardı.

ABD’de Demokrat Parti’nin başkan adayı Barack Obama için "Kazanırsa da kaybederse de etraf karışacak" deniyor. Önceki gün ABD güvenlik yetkilileri, "Obama kaybederse ülke karışır, sokak olayları patlak verir" iddiasını öne sürerken, dün de aşırı dinci sağcı Hıristiyan gruplar, "Obama kazanırsa felaket olur" dediler.

Felaket senaryoları

Obama felaket senaryoları, Aşırı dinci bir Hıristiyan grup tarafından mektup şeklinde dağıtılıyor. Grup, eşcinsel evliliğin her yerde geçerli olacağını, izcilerin eşcinsel öğretmenlerle yatacağını, ABD kentlerini vuracak terör eylemlerinde yüzlerce kişinin öleceğini savunuyor. Buna göre, Rusya, Baltık ülkeleri ile Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ni işgal edecek, Irak El Kaide’nin eline geçecek ve İsrail’e nükleer saldırıda bulunulacak.

Yaşam bitecek

Charisma dergisinin yayıncısı Steve Strang, okuyucularına yolladığı e-mail mesajına, "Obama seçilirse bildiğimiz yaşam bitecek" başlığını attı. Strang, kürtaj ve eşcinsel haklarının güç kazanacağını, vergilerin artacağını belirtti ve "Hıristiyanlar’dan nefret edenler ise, özgürlüklerimize saldırmak için daha fazla cesaret bulacak" dedi.

Sağcı Hıristiyan grupların bir başka kaygısı ise, genç evanjeliklerin Obama’ya doğru kaymayı düşünmeleri. Bu genç oy kesiminin kaybedilmesi korkusu, başlatılan saldırı kampanyasında önemli rol oynuyor.

Nitekim bir başka grup da, YouTube’a videolar koyarak, Obama’nın neden bir Hıristiyan olmadığını anlatmaya çalışıyor. Sağcı Hıristiyan gruplar, geçmişte de benzer kampanyalar yürütmüştü. Aynı gruplar, Başkan Bush’un iki kez seçilmesinde de çok etkili olmuşlardı. Obama’nın kendi emellerine darbe vuracağını düşünen sağcı Hıristiyan kesimlerin bu propagandasının ne derecede etkili olacağı bilinmiyor.

Korkuyu kullanıyorlar

Houston’da iki kez Bush’a oy veren, ancak şimdi Obama’yı desteklediğini belirten Papaz Kirbyjon Caldwell, "Bütün bunlar, bana çaresizlik hali gibi görünüyor" dedi. Georgetown Üniversitesi’nden Clyde Wilcox da seçim günü yaklaştıkça hemen herkesin korkuyu kullandığını ancak evanjeliklerin bunu özellikle ve daha çok yaptığını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle