GeriDünya Obama: Girişimcilik Zirvesi gelecek yıl Türkiye'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obama: Girişimcilik Zirvesi gelecek yıl Türkiye'de

Washinton'daki Girişimcilik Zirvesi'nde konuşan ABD Başkanı Barack Obama, bir sonraki toplantıya ev sahipliği yapmayı teklif eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek, zirvenin gelecek yıl Türkiye'de yapılacağını açıkladı.

Obama, Washington'da düzenlenen Girişimcilik Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, bu hafta Washington'daki etkinlikler, yakın dönemde de dünya genelinde düzenlenecek bölgesel konferanslarla birlikte girişimcilik konusunda yeni bir çağın ilk kıvılcımlarını ortaya attıklarını söyledi.

Obama konuşmasında, Başbakan Erdoğan'ın bir sonraki Girişimcilik Zirvesi'ne gelecek yıl Türkiye'de ev sahipliği yapmayı teklif ettiğini ve bu öneriyi memnuniyetle kabul ettiklerini açıkladı.

ABD Başkanı, "Başbakan Erdoğan'a, Türk halkına ve Türkiye'deki özel sektör liderlerine, bu hafta ortaya attığımız ivmenin sürdürülmesine yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bu arada, Başkan Obama, konuşmasından önce zirveye katılan Türk heyetinden Deulcom International CEO'su Baybars Altuntaş'ı kabul etti.

Altuntaş, görüşmede, Başbakan Erdoğan'ın zirvenin gelecek yıl Türkiye'de yapılmasına dair teklifini içeren mektubunu Obama'ya sunduğu öğrenildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle